رشد ۲۰۰ رتبه ای دانشگاه آزاد تهران مرکزی در دانشگاه های جهان

۰۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۳ کد : ۱۳۶۱۵ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۹۲۱
نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس رشد ۲۰۰ رتبه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی را در بین دانشگاه های سراسر جهان نشان می دهد.
رشد ۲۰۰ رتبه ای دانشگاه آزاد تهران مرکزی در دانشگاه های جهان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، با توجه به روند روبه رشد رقابت در عرصه تولیدات علمی دانشگاه ها، گام های اساسی در این راستا برداشته است و در گام نخست توانسته است در ویرایش ژانویه 2018 فهرست دانشگاه های برتر در نظام رتبه بندی وبومتریکس بیش از 200 رتبه در بین دانشگاه های سراسر جهان ارتقای مرتبه داشته باشد.

رتبه بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش منتشر میشود، بر اساس پارامترهای حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی و نسبت اطلاعات منتشر شده در وب به میزان لینک های برگشتی خارجی در قالب یک شاخص مرکب به رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در سطح جهان می پردازد.

بر این اساس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی 202 پله در میان دانشگاه های جهان رشد داشته است و از رتبه 6 دانشگاه آزاد به رتبه 5 و از رتبه 61 دانشگاه های ایران به رتبه 56 ارتقاء یافته است.

طی نقشه راه و برنامه ریزی اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد تهران مرکزی، کار گروه وبومتریک تشکیل شده است و در راستای ارتقاء این جایگاه همواره می کوشند.

در گام بعدی ارتقاء ساختار پوسته اصلی سایت در دستور کار قرار گرفته است تا از این طریق کاربران  آسان تر به خدمات سایت دسترسی داشته باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی از تمامی همکاران و دانشجویان گرامی تقاضا می نماید چنانچه پیشنهادی برای ارتقاء جایگاه وب سایت دانشگاه دارند (که متعلق به تمامی اعضای این خانواده بزرگ می باشد )  با این دانشگاه همکاری و همفکری داشته باشند. 

کلید واژه ها: تهران مرکزی ارتقای رتبه وبومتریکس سایت دانشجو دانشگاه آزاد رتبه بندی 2018 جهان


( ۱۷ )